O nás

Jsme nadšenci do dřevostaveb, udržitelného stavění a života vůbec. Děláme co nás baví a sdílíme s vámi vše, co se jen dá. Snažíme se propojovat lidi, firmy a vůbec bubliny, ve kterých mnohdy žijeme, aniž bychom si to uvědomovali. K dřevostavbám jsme se dostali v roce 2000. Od té doby se mnohé posunulo kupředu, mnohé zamotalo a mnohé stále čeká na svůj čas. Svoji roli nevidíme pouze v prosté organizaci konference. Chceme vše posouvat dál, rozmotávat zamotané a podporovat nové...

Historie konference

V roce 2014 jsme se rozhodli vytvořit konferenci, která by pomáhala přivádět do praxe důležité zkušenosti, materiály a technologie.

V tom samém roce hledala jedna významná společnosti partnera na pokračování svých, již zavedených konferencí. Všude hledáme synergie a proto jsme se rozhodli pro spojení sil. Naší bezvýhradnou podmínkou tehdy byla naše nenapadnutelná nezávislost, jako organizátora a odborného garanta.

V této symbióze jsme zorganizovali pět ročníků konferencí a každým rokem jsme akci posouvali a rozvíjeli dál. Náš partner ovšem každým rokem více a více ovlivňoval naši nezávislost a proto jsme se v roce 2018 rozhodli tuto spolupráci ukončit, třebaže to znamenalo přijít o jistého generálního partnera a jisté finanční prostředky.

VLASTNÍ CESTOU...

V roce 2019 jsme zorganizovali svoji konferenci pod vlastní značkou FORUM DŘEVOSTAVBY a stali se zcela nezávislými. Investovali jsme do toho spoustu času, energie a finančních prostředků. FDS 2019 sice dopadlo nad očekávání dobře (263 účastníků), nicméně investice měla vrátit konference v roce 2020.

V roce 2020 přišel Covid a přestože jsme konferenci poctivě připravovali několik měsíců a investice tím dále zvyšovali, vládní nařízení konání akce znemožnila. Nedostali jsme ani šanci zkusit to za jakkoliv ztížených podmínek. Jednoduše zrušeno. Kompenzační programy určené pořadatelům konferencí byla nastavena pouze pro ty, kteří pro své akce čerpají dotační prostředky.
My se snažíme být vždy naopak absolutně finančně samostatní a vydělat si na vše vlastním hospodařením. Na kompenzace jsme tedy nedosáhli.

Přežili jsme tři covidové roky a protloukali se jak se jen dalo. Nakonec je tu rok 2022 a my už několik měsíců připravujeme nové FORUM DŘEVOSTAVBY 2022.
Bude nám ctí, pokud se akce zúčastníte a zároveň podpoříte naši práci.
Děláme to pro vás a není to žádný prázdný marketingový žvást...
Těšíme se na vás 😉

Pojďte s námi do toho. Další taková akce se již nemusí opakovat...