Firma Festool zbavila novou akumulátorovou kapovací pilu KSC 60 kabelu a vysílá do boje šikovnému všeuměla s výkonným lithium-iontovým akumulátorem a nejnovější generací bezuhlíkových motorů

Vysoce přesné kapovací řezy –
akumulátorová energie na celý den

Nová akumulátorová kapovací pila KSC 60 Festool

Co mají společného pokládání podlah, obkládání fasád, stavby ze dřeva a zařizování interiéru? To je jednoduché: všechna řemesla potřebují kompaktní pilu, která je přesná, spolehlivá a především stoprocentně flexibilní. Firma Festool zbavila novou akumulátorovou kapovací pilu KSC 60 kabelu a vysílá do boje šikovnému všeuměla s výkonným lithium-iontovým akumulátorem a nejnovější generací bezuhlíkových motorů. Bezuhlíkový motor EC-TEC nejnovější generace zabezpečuje v kombinaci se systémem dvou akumulátorů potřebný výkon a dostatečnou výdrž na celý den.

Festool dále rozšiřuje svůj rozsáhlý sortiment akumulátorového nářadí: akumulátorová kapovací pila KAPEX KSC 60 má obrovskou sílu a díky oboustrannému úhlu úkosu až 60 stupňů a rovněž oboustrannému úhlu sklonu až 46 (pravá strana), respektive 47 stupňů (levá strana) se vyznačuje extrémně flexibilním použitím. Dvojitý vodicí sloupek s dvojitým uložením umožňuje přesné vedení pilového kotouče bez tření. Perfektně se tak podaří každý řez, bez jakéhokoli viklání a cukání. LED stínové světlo přenáší stín pilového kotouče jako přesný ukazatel řezu na materiál a zároveň umožňuje optimální výhled na nárys. Pro mobilní použití a drobnější řezací práce se KSC 60 dodává z výroby s vakem na prach. Součástí dodávky je také praktická úhlová jednotka. Umožňuje rychlé, jednoduché a přesné snímání vnitřních a vnějších úhlů a následné přenesení na pilu. Důmyslný detail: díky přídavným nožičkám lze pracovní stůl pily KSC 60 několika pohyby nastavit přesně na výšku Systaineru SYS 3 M 112 nebo Systaineru SYS 1. Ten tak lze použít jako pracovní stůl a k bezpečnému podepření dlouhých obrobků. Přesnost tak není věcí náhody, ale podaří se s naprostou jistotou – řez za řezem.

Výkonný bezuhlíkový motor – akumulátorová energie na celý den

Kapex KSC 60 se i ohledně výkonu naprosto vyrovná své kabelové sestře KS 60. Je to dáno perfektně navzájem sladěnou souhrou akumulátoru a motoru. „V KSC 60 je použitá nejnovější generace bezuhlíkového motoru EC-TEC. Ten se vyznačuje kompaktní konstrukcí, malou hmotností a vysokou účinností,“ říká Boris Seyfried, produktový manažer segmentu pil ve firmě Festool. Pomocí variabilní předvolby otáček lze práci přizpůsobit příslušnému materiálu. V kombinaci s vysoce kvalitními pilovými kotouči na dřevěné materiály, laminát nebo hliník, není přesnost věcí náhody. Větší sílu a výdrž zabezpečuje důmyslný systém dvou akumulátorů: KSC 60 tak lze používat s jedním nebo dvěma 18V akumulátory Festool a má energii na celý pracovní den. Na stavbě se prokazuje, že je nová KSC 60 díky kompaktní konstrukci včetně zarovnaných vodicích tyčí a ergonomických držadel a dále díky praktické přepravní pojistce neomezeně mobilní.

Pracovní stůl pro dlouhé obrobky

Typický Festool: důmyslný systém

Celý komplet dotváří systémové příslušenství, které je perfektně uzpůsobené pro KSC 60. Patří k němu odpovídající pilové kotouče pro každé použití, které v kombinaci s předvolbou otáček zaručují perfektní výsledek řezání a práci přizpůsobenou druhu materiálu. Podstavec pro KSC 60 plní opěrnou a transportní funkci v jednom – pro ještě snadnější transportování pily KAPEX KSC 60. KAPEX KSC 60 se na něm nachází v pracovní výšce, která je šetrná k zádům, a promyšlená sklápěcí mechanika umožňuje rychlé a jednoduché sestavení. Práci bez přerušení umožňuje napájecí souprava, doporučená pro KSC 60: jedná se o dva akumulátory 5,2 Ah a duální nabíječku v novém Systaineru³. V té lze nabíjet dva akumulátory současně.

Kompletně zabezpečené

Pro bezstarostnou každodenní práci jsou veškeré nabíječky a akumulátory Festool samozřejmě stejně jako veškeré nářadí Festool kompletně zabezpečené pomocí Festool SERVICE.

Technické údaje KSC 60

Výkon 36 V (2× 18 V)
Hloubka řezu 90°/90° 60 × 305 mm
Úhel sklonu vlevo / vpravo 46°/47°
Otočný talíř vlevo / vpravo 60°/60°
Ø pilového kotouče 216 mm
Stínové světlo Ano
Hmotnost bez akumulátoru 16,6 kg
Zvláštnosti Úhlová jednotka, zvyšovací nožičky

Více o tomto produktu najdete na stránkách FESTOOL.

Možná by vás zajímali i další články o produktech FESTOOL.

ŘETĚZOVÁ PILA NA IZOLACE A PŘESNOU TESAŘINU

MONTOVANÁ FASÁDA S ODVĚTRÁVANÝM OBKLADEM

Written by

Forum Drevostavby

Napsat komentář